andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

Firanki panelowe
Dom

Firanki panelowe – elegancja i funkcjonalność w dekorowaniu okien

Firanki panelowe, z uwagi na praktyczny charakter, coraz częściej zdobią okno w kuchni lub pokoju dziecięcym. Zdarza się także, że są używane do sypialni, salonu i biura. Firanka panelowa łączy w sobie cechy estetycznej dekoracji i funkcjonalności.

Bez firan lub zasłon nawet najbardziej wyszukane wnętrze będzie wyglądało na niedokończone. W takim pomieszczeniu większość osób będzie się czuła nieswojo, gdyż otwory okienne wydają się zbyt duże i otwarte, a każda wada na szybie widoczna. Istnieje wiele opcji uszlachetnienia wnętrza za pomocą elementu dekoracyjnego, jakim są firany, ale jedną z najbardziej oryginalnych i praktycznych są krótkie firany panelowe.

Firanka panelowa — praktyczna i kompletna ozdoba

Niestandardowa długość firanki panelowej, w niektórych przypadkach to nie tylko kaprys projektanta, ale także najlepsza opcja. Przede wszystkim sprawdza się ona w kuchni, z uwagi na fakt, że niewielka długość pozwala utrzymać je w czystości. Są one bardzo często wykorzystywane w projektowaniu różnych bistr i kawiarni.  Dzięki umiejętnie zaplanowanym panelom, z jakich składa się cała kompozycja, do pomieszczenia dostaje się znacznie więcej światła z ulicy, ale jednocześnie osoby znajdujące się w pomieszczeniu są ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

Firany panelowe w całym domu?

Krótkie firanki i zasłony są rzadziej spotykane w salonach czy sypialniach. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są zbyt proste do salonu i niezbyt przytulne do sypialni. W rzeczywistości nowoczesny design oferuje wiele oryginalnych opcji dekoracji okien z krótkimi zasłonami. Wśród tych rozwiązań znajduje się firanka panelowa, która prezentuje się równie romantyczne, minimalistyczne, co uroczo i przytulne, a w pewnych wariantach nawet wyjątkowo luksusowe.

  • Krótkie firanki panelowe nie często spotykane są w pokojach. Jeżeli Twój salon, sypialnia lub pokój dziecinny są urządzone w stylu prowansalskim, te finezyjne firanki będą wyglądać po prostu cudownie! 
  • Podobnie, jeżeli chcesz urządzić pokój w wiejskim stylu, aby stworzyć poczucie pogodnego, domowego komfortu, wybierz finezyjne, urocze firanki. Dekoracje w postaci wstążek i koronek będą dobrze komponować się z takim wystrojem.
  • Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym urokliwe firanki panelowe będą wyglądać nie tylko oryginalnie, ale i praktycznie. Tradycyjnie w oknach w łazience zawieszone są rolety, ale luksusowa tkanina nada łazience bardziej arystokratyczny wygląd, sugerując co najmniej relaks w jacuzzi. Możesz chlapać bez obaw, gdyż niewielka długość firanki sprawi, że tkanina nie przemoknie.

Podsumowanie

Firanki panelowe to urocze i gustowne dekoracje okienne, które łączą klasyczną elegancję z wyjątkową praktycznością. Możemy je wykorzystać w aranżowaniu okien w kuchni, pokoju dziecięcym, a także w salonach czy sypialniach. Delikatna kompozycja firanek, urocze dodatki i kolorystyka komponować mogą się z różnymi stylami, począwszy od klasycznego wiejskiego, a na nowoczesnych pomysłach kończąc.