andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

piec do fotowoltaiki
Dom

Jaki piec do fotowoltaiki wybrać?

Fotowoltaika to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. W tym wypadku warto dobrać odpowiedni piec elektryczny, który daje wiele możliwości. Pozwala ogrzać dom i wodę użytkową, zapewniając domownikom wygodę. Przyjrzyjmy się temu, jaki piec do fotowoltaiki wybrać. Jakie urządzenia są dostępne na rynku? O czym warto pamiętać podczas doboru?

Piec elektryczny do fotowoltaiki

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej ma wiele zalet. Dzięki temu uzyskujemy niezależność energetyczną i generujemy oszczędności za prąd. Nie zapominajmy o tym, że fotowoltaika pozwala także ograniczyć koszty ogrzewania domu wtedy, gdy posiadamy piec elektryczny. Producenci oferują piece elektryczne jednofunkcyjne, dwufunkcyjne i akumulacyjne. Każdy z nich ma te same elementy, jednak urządzenia różnią się między sobą budową i działaniem.

Co warto wiedzieć?

Piec jednofunkcyjny stawia na łatwą budowę i sprawne działanie. Możemy go zastosować do ogrzewania domu za pomocą podgrzewania wody w instalacji c.o. Bazuje na kilku grzałkach, które pozwalają uzyskać odpowiednią moc grzewczą. Jednofunkcyjny kocioł elektryczny nie posiada wbudowanego zbiornika, natomiast czynnik grzewczy jest podgrzewany w trakcie przepływu przez piec. Docenić trzeba niewielkie rozmiary urządzenia, co jest istotne w przypadku ograniczonego miejsca.

Piec elektryczny dwufunkcyjny zapewnia możliwość ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej. Posiada specjalny zbiornik, w którym magazynowana jest podgrzana woda. Model dwufunkcyjny jest większy i wymaga większej ilości miejsca do montażu. Z kolei kotły elektryczne akumulacyjne wykorzystują moment najwyższej produkcji energii przez fotowoltaikę, w kolejnym etapie oddając tę energię. Warto wiedzieć, że pracują w trybie ładowania i rozładowywania. Można je zastosować do ogrzewania domu i podgrzewania wody. Jaki piec do fotowoltaiki wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy użytkownik ma inne potrzeby oraz oczekiwania, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć swój wybór.

Poszukując pieca do fotowoltaiki, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Poprośmy o wsparcie kogoś, kto się na tym zna i pomoże nam dobrać niezawodny piec elektryczny do instalacji fotowoltaicznej. W efekcie uzyskamy wiele korzyści, które wiążą się z oszczędnościami, wygodnym użytkowaniem, dbaniem o ekologię, czy też łatwym montażem. Nowoczesne piece do fotowoltaiki są tworzone tak, aby działały przez długi czas bez zarzutu. Nic więc dziwnego, że są tak często wybierane przez użytkowników paneli słonecznych.