Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jakie meble powinny pojawić się w pokoju noworodka

Jakie meble powinny pojawić się w pokoju noworodka?

Data publikacji 21 czerwca 2022

Pokój noworodka należy urządzić w taki sposób, by ułatwić młodej mamie opiekę nad maleństwem. Równie ważna jest estetyka aranżacji. Najnowsze propozycje producentów mebli dla najmłodszych doskonale łączą funkcjonalność z atrakcyjnym designem dziecięcych kolekcji.

Białe meble – uniwersalne rozwiązanie

Niezależnie od płci maleństwa polecamy meble w jasnych kolorach. Białe meble wprowadzą do wnętrza lekkość i świeżość. Co ważne, doskonale pasują do innych kolorowych dodatków – stanowią atrakcyjne tło dla pasteli oraz mocniejszych barw. Elastyczność aranżacyjna bieli sprawia, że wielu młodych rodziców wybiera polskie meble dla dzieci  w tym właśnie kolorze. Jasne wyposażenie bardzo dobrze wpływa na noworodka, który w subtelnym otoczeniu jest spokojniejszy. Ponadto biel jest ponadczasowym kolorem, a białe meble ubogacą wnętrze przez kolejne lata. Będą więc atrakcyjnym i modnym wyposażeniem pokoju dziecka.

Łóżeczko dziecięce

Jednym z ważniejszych zakupów związanych z narodzeniem się dziecka jest kupno łóżeczka. Tuż po urodzeniu to w nim maleństwo spędza najwięcej czasu. Aby zachować spójną aranżację, warto zdecydować się na model pasujący do pozostałych elementów wyposażenia pokoju. Dobrym pomysłem jest też wybór łóżeczka z funkcją przebudowy na łóżko dla kilkulatka. Dzięki dość sporej powierzchni, tego typu mebel posłuży dziecku dłużej. Również wśród polskich mebli dla dzieci znajdziemy kolekcje, w których łóżeczko niemowlęce zaprojektowano z myślą o starszych dzieciach. Meble, w których zastosowano takie rozwiązanie to System Classic, który powstał z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Szafy i regały w pokoju maleństwa

Choć potrzeby małego dziecka są niewielkie, jego higiena oraz pielęgnacja wymaga licznych akcesoriów. Dlatego od początku należy liczyć się z tym, że przyda się szafa na ubranka i pościel oraz regał, dzięki któremu najważniejsze rzeczy będą dobrze widoczne. Nie zapominamy też o pierwszych zabawkach maleństwa powoli zapełniających jego pokój. Z czasem pluszaków i innych gadżetów będzie coraz więcej. Część z nich z pewnością trzeba będzie pochować. Natomiast jego ulubione zabawki, można wyeksponować na półeczkach – staną się wtedy ozdobą wnętrza.

W pokoju niemowlęcia doskonale sprawdzą się szafy i szuflady z cichym domykiem, których otwieranie i zamykanie nie obudzi śpiącego dziecka.

Praktyczna komoda z przewijakiem

W początkowym okresie noworodka przewija się nawet kilkanaście razy dziennie. Dlatego komoda z przewijakiem to jeden z ulubionych mebli młodych mam. Ustawiona tuż obok łóżeczka ułatwia pielęgnację maleństwa. Poukładane na niej dziecięce kosmetyki i pieluszki są zawsze pod ręką. Optymalna wysokość komody sprawia, że obolała po porodzie mama nie musi się schylać, by przewinąć dziecko. Poza tym stałe miejsce przewijania dziecka pomaga zachować porządek – wszystkie dziecięce akcesoria pozostają na swoim miejscu i rodzice nie mają problemów z ich znalezieniem. Przewijak łatwo zdemontować, gdy maluch już podrośnie. Zyskamy w ten sposób dodatkową powierzchnię na blacie komody – można ją wykorzystać np. na lampkę nocną.

Atrakcyjne systemy meblowe dla dzieci oferuje sklep internetowy marmex.pl. Znajdziemy w nim kolekcje, które w pełni spełniają wymagania młodych rodziców.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?