andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

osłony okienne
Dom

Jakie osłony okienne wybrać do dużych okien?

Duże okna w domu to marzenie wielu osób. Prezentują się nowocześnie, rozjaśniają wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono optycznie większe. Należy jednak pamiętać, że pomieszczenia z dużymi oknami nagrzewają się znacznie szybciej. Kolejną kwestią jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa i prywatności. Dlatego decydując się na większe okna, nie zapomnij o dobraniu odpowiednich osłon okiennych.

Żaluzje i rolety fasadowe

Przy dużych oknach doskonale będą prezentować żaluzje fasadowe, które instalowane są na zewnątrz budynku. Ze względu na dużą różnorodność modeli, kształtów i kolorów, bez problemu znajdziesz takie, które idealnie będą pasować do całego projektu. Żaluzje zapewniają świetną ochronę przed promieniami słonecznymi, są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie, możesz wybrać modele z wbudowanym napędem elektrycznym. Umożliwi Ci to łatwe rozwijanie i zwijanie osłony, regulację kąta nachylenia lameli, a nawet obsługę kilku osłon jednocześnie.

Rolety z serii dzień noc

Rolety wewnętrzne dzień-noc świetnie sprawdzają się jako osłony na duże okna. Producenci oferują swoje produkty w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dopasować je do okien, również tych o nietypowych kształtach. Niewątpliwą zaletą rolet dzień noc jest ich nowoczesny, nieszablonowy design. Rolety dzień noc zbudowane są z dwóch warstw materiału o naprzemiennie ułożonych pasach – z ciemniejszej oraz z jaśniejszej tkaniny. Można więc swobodnie regulować ilość światła, wpadającego do wnętrza.

Żaluzje plisowane

Plisy, czyli żaluzje wewnętrzne plisowane, wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem! W przeciwieństwie do klasycznych rolet i żaluzji, plisy można podnosić i opuszczać zarówno z dołu, jak i z góry. Nadają się do dużych okien oraz tych o nietypowych kształtach, np. trapezowych lub trójkątnych. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Osłony na drzwi balkonowe

Drzwi prowadzące na balkon lub taras zazwyczaj cechują się dużą powierzchnią. Tradycyjne zasłony czy firany mogą przeszkadzać podczas wychodzenia na zewnątrz i wchodzenia z powrotem do domu, dlatego i tu warto postawić na osłony okienne. Roleta balkonowa umożliwia wygodne otwieranie drzwi balkonowych, skutecznie chroni przed światłem słonecznym i zapewnia łatwy dostęp do klamki drzwiowej.

Wybierz najlepsze rolety i żaluzje!

Jeśli szukasz niezawodnych, sprawdzonych i estetycznych osłon okiennych na większe okna, mamy dla Ciebie rewelacyjną wiadomość. Na stronie https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane znajdziesz kompleksową ofertę osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych. Zapoznaj się z najnowszymi kolekcjami i wybierz coś dla siebie!