andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

pralnia aranżacje
Wnętrze

Pralnia aranżacje i pomysły. Jak ją urządzić?

Masz w domu przestrzeń, która może posłużyć do stworzenia w niej pralni? Sprawdź, jak ją zaaranżować, aby prać, suszyć i prasować swoje ubrania z przyjemnością.

Gdzie urządzić pralnię w domu?

Pomieszczenie przeznaczone na pralnię powinno być właściwie zlokalizowane, a także wyposażone w odpowiednie instalacje i sprzęty, aby można było kompleksowo zadbać w niej o swoje ubrania.

Pralnia powinna być urządzona w pokoju spełniającym poniższe wymogi:
– właściwy metraż – minimum 3 mkw., najlepiej około 5-6 mkw.
– dostęp do instalacji – wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej
– odporna na wilgoć podłoga – najlepiej wyłożona płytkami ceramicznymi
– ogrzewanie – będzie pomagało w szybkim wysychaniu odzieży
– dobra wentylacja – naturalna lub mechaniczna

Jakie sprzęty i akcesoria ustawić w pralni?

Przy urządzaniu przestrzeni jak pralnia aranżacje powinny uwzględniać przeznaczenie tego pomieszczenia. Zatem na pierwszym miejscu powinna znaleźć się jego funkcjonalność.

W pralni konieczna będzie przede wszystkim pralka, która można uzupełnić o suszarkę do ubrań. Gdy pralnia jest niewielka, można też rozważyć ustawienie w niej pralko-suszarki. Urządzenia muszą być zamontowane w pobliżu instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Można także umieścić je pod praktycznym blatem.

Warto wygospodarować miejsce na suszarkę stojącą na pranie – również wtedy, gdy planuje się kupno suszarki lub pralko-suszarki. Przyda się na te ubrania i dodatki, których nie można suszyć w urządzeniu. W pralni powinna też znaleźć się przestrzeń na deskę do prasowania, aby można było łatwo i wygodnie prasować tekstylia. Praktycznym dodatkiem będzie też parownica do ubrań.

Oprócz tego w pomieszczeniu jak pralnia sprawdzi się też dodatkowe wyposażenie jak:
– szafki do przechowywania – na detergenty, żelazko i inne akcesoria
– umywalka – do prania ręcznego, spuszczania wody
– kosz na brudne pranie – jeden lub kilka na różne rodzaje ubrań
– wieszak na ubrania – do rozprostowania ubrań po prasowaniu, używania parownicy

Jak modnie zaaranżować pralnię?

Pralnia może być urządzona w różnych stylach – od najprostszego stylu minimalistycznego, poprzez modny teraz styl boho, a skończywszy na pałacowym blasku stylu glamour.

Najlepiej przy urządzaniu pralni pamiętać o zasadzie „mniej znaczy więcej”, czyli nie umieszczać w niej zbyt wielu przedmiotów, na przykład stojących dekoracji, które mogą przeszkadzać podczas prac.

W przypadku pomieszczenia jak pralnia aranżacje można znaleźć także na serwisach i blogach wnętrzarskich online. Czeka tam mnóstwo inspiracji dla osób, które chciałyby, aby w ich domu zagościła funkcjonalna i stylowa pralnia.