andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

Projekty domów
Dom

Projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2

Marzy nam się niewielki, przytulny dom, którego budowa nie nadszarpnie zanadto naszego budżetu? A może chcemy do minimum ograniczyć formalności urzędowe oraz zrealizować inwestycję wyłącznie na podstawie zgłoszenia? W takich sytuacjach idealnym wyborem będą projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy. Co je wyróżnia, jakie są ich zalety oraz na co zwrócić uwagę, aby móc wybudować je bez pozwolenia?

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy – najważniejsze cechy

Zainteresowały nas projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2? Wiele godnych uwagi koncepcji znajdziemy w ofercie na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-polski-lad/  Ich powierzchnia użytkowa rozpoczyna się już od 15 m2, umożliwiając realizację wymarzonej inwestycji wyjątkowo rozsądnym kosztem. Dostępne w kolekcji budynki mogą posiadać płaski, jedno-, dwu-, a także wielospadowy dach o zróżnicowanym kącie nachylenia. W ofercie czekają na nas projekty domów parterowych – umożliwiających ograniczenie barier komunikacyjnych, jak i z poddaszem oraz piętrowych, które zapewnią optymalny komfort i ciszę domownikom wypoczywającym w swoich sypialniach. Poszczególne rozwiązania nawiązują do wyglądu nowoczesnych stodół lub odświeżonych kostek z płaskim dachem. Nie zabrakło tu także propozycji o tradycyjnej stylistyce, które z pewnością przypadną do gustu zwolennikom klasycznych budynków.

Zalety projektów domów do 70 m2

Jeżeli wahamy się, czy projekt domu do 70 m2 powierzchni zabudowy to dobry wybór – w podjęciu decyzji powinny pomóc nam liczne zalety tego rozwiązania. Po pierwsze, taki obiekt mieszkalny jest tani i szybki w budowie, umożliwiając sprawną realizację i zakończenie inwestycji. Po drugie, równie ekonomiczne jest jego późniejsze użytkowanie. Dzięki kompaktowej bryle i niewielkiej powierzchni, jest on znacznie łatwiejszy do ogrzania, generując mniejsze rachunki za opał. Po trzecie, pomimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru, może on zapewnić optymalny komfort nawet cztero- czy pięcioosobowej rodzinie, stanowiąc ciekawą alternatywę dla mieszkania w bloku. Po czwarte natomiast, przy zakupie odpowiedniego projektu możliwe będzie także jego wcielenie w życie bez pozwolenia, co znacząco upraszcza załatwianie formalności urzędowych.

Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia

Zależy nam na uniknięciu żmudnej procedury, związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę? Wystarczy, że wybierzemy projekt domu spełniający kilka ściśle określonych kryteriów. Musi być to wolnostojący budynek jednorodzinny wzniesiony w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych inwestora. Jego powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 70 m2. Ma on posiadać maksymalnie dwie kondygnacje, a obszar jego oddziaływania nie może wykraczać poza granice działki, do której został zaprojektowany. Na zgłoszenie wzniesiemy także obiekt rekreacyjny. Powinien być to budynek parterowy o powierzchni zabudowy do 70 m2, o rozpiętości elementów konstrukcyjnych nie przekraczającej 6 metrów i wysięgu wsporników do 2 metrów. Na każde 500 m2 działki możemy bez pozwolenia wybudować jeden dom rekreacyjny spełniający powyższe wymogi.

Domy do 70 m2 powierzchni zabudowy to interesująca opcja, jeśli szukamy alternatywy dla mało komfortowego mieszkania w bloku, a zarazem chcemy uniknąć wysokich kosztów budowy i utrzymania dużego obiektu mieszkalnego. Starannie dopracowana bryła i wnętrze takiego budynku zapewni nam optymalną wygodę nawet wtedy, gdy zechcemy zamieszkać w nim w kilka osób. Co więcej – jeżeli wybierzemy projekt spełniający wymogi ustawy Polski Ład, będziemy mogli zgłosić budowę domu w tzw. uproszczonej procedurze i rozpoczniemy ją znacznie szybciej.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl