Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Sypialnia z lekką aranżacją w tle

Sypialnia z lekką aranżacją w tle – dobieramy lampy

Data publikacji 11 października 2022


W sypialni staramy się stworzyć aranżację, która nie będzie przytłaczała, pozwoli poczuć się lekko, swobodnie, zapewni odprężenie i da szansę na relaks i regenerację. Liczy się zatem każdy element wyposażenia, dekoracje, a także wybrane oświetlenie.

Jak dobrać lampy do sypialni, by było przytulnie, lekko i efektownie?

Lampy papierowe – nie tylko do egzotycznych wystrojów

Lampy papierowe kojarzą się z oświetleniem wybieranym do wystrojów nieco bardziej egzotycznych. To jednak tylko jedna z możliwości. Pasują bowiem zarówno do sypialni zaaranżowanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Można je umieścić w sypialnianym wnętrzu skandynawskim bądź tym, które jest w klimatach eko.

Papierowe oświetlenie jest niezwykle lekkie, a przy tym efektowne. Można zatem pozwolić sobie na lampy w dużych rozmiarach, z kloszami i oprawami z misternie utkanego papieru, rozmaitych kształtów prezentujących geometrię lub całkowicie futurystyczne ujęcie. Nawet w niewielkiej sypialni sprawdzi się takie oświetlenie, bo papierowe klosze nadają tej wspomnianej lekkości.

Co więcej, światło przenikające przez papierowy klosz jest lekko stłumione, staje się bardziej subtelne, a do tego można liczyć na ciekawe efekty wizualne.

Klasyczne kinkiety – lekko i przytulnie

Lekka wizualnie aranżacja to również ta, w której zagoszczą klasyczne kinkiety z oferty sklepu https://azzardo.com.pl/. To głównie one są w stanie stworzyć przytulną atmosferę, tak ważną i pożądaną w sypialniach.

Może to być tylko jeden kinkiet, który znajdzie swoje miejsce nad wezgłowiem pojedynczego łóżka. Dwa kinkiety przydadzą się zaś nad szafkami nocnymi, umieszczonymi po obu stronach dużego łóżka. Mogą być one mocno dekoracyjne, ale i przy okazji funkcjonalne. Jeśli posiadają dwa źródła światła, przydadzą się do wieczornego czytania tuż przed snem lub komfortowego wstawania nocą do łazienki.

Kinkiety sprawdzą się zarówno w niewielkiej, jak i przestronnej sypialni. Ich konstrukcja sprzyja budowaniu wspomnianej przytulnej atmosfery, bo światło zawsze zyskuje na subtelności, gdy przenika przez mleczny klosz lub tekstylny abażur.

Efektowna i funkcjonalna sypialnia

Mamy już wybrane oświetlenie, czy to wszystko? Niekoniecznie. Uwagę musimy również zwrócić na miejsce montażu poszczególnych źródeł światła. Znaczenie będą mieć takie elementy, jak liczba źródeł światła, barwa światła, kierunek jego padania oraz fakt, czy światło ma również spełniać funkcje dekoracyjne.

Decydując się na lampy, które stworzą lekką, przytulną i przyjazną atmosferę wnętrza, aranżacji dodadzą zaś efektu wow, musimy pamiętać o tym, by były zarówno ciekawe wizualnie, jak i praktyczne. W końcu oświetlenie niezbędne jest nam za dnia i w porze wieczorowej oraz nocą, gdy musimy wstać np. do ubikacji.

Skorzystajmy ze sprawdzonych porad, np. do znalezienia na stronie https://naturalnebudownictwo.pl/, szukajmy propozycji wpisujących się w nasze gusta, w metraż oraz stylistykę sypialni. Dzięki temu dobierzemy lampy spełniające wszystkie stawiane przed nimi wymagania.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?