Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Lampy zewnętrzne

Wybieramy oświetlenie zewnętrzne przed dom – co będzie wydajne?

Data publikacji 29 czerwca 2022

Wybór odpowiednich lamp zewnętrznych może być dość trudny, ponieważ na rynku jest wiele produktów, które mogą się różnić między sobą wyglądem i funkcjonalnością. Lampy zewnętrzne powinny być wytrzymałe, ponieważ muszą one przetrwać długie i mroźne zimy oraz upalne lata. Powinny także dobrze komponować się z elewacją Twojego domu i ogrodu. Chcesz kupić lampy zewnętrzne, które będą wyglądały elegancko i stylowo? Warto zwrócić uwagę na niżej wymienione wskazówki.

Lampy zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Design oświetlenia zewnętrznego jest ważny, lecz jeśli chcesz cieszyć się wieloletnią niezawodnością, zwróć podczas zakupu uwagę na współczynnik IP. Wyraża on stopień ochrony, który informuje Cię o tym, co dane oświetlenie zewnętrzne (lub wewnętrzne dostosowane do trudnych warunków otoczenia, które panują m.in. w kuchnia lub łazience) jest w stanie wytrzymać. Im wyższa liczba, tym większa odporność na kontakt z ciałami stałymi, wilgocią, płynami lub różnicami temperatur. Warto zaznaczyć także, że obydwie liczby są od siebie niezależne. Oznacza to, że pierwsza cyfra we współczynniku IP odpowiada za inną informację niż druga. 

Pierwsza cyfra w IP oświetlenia oznacza stopień ochrony przed ciałami stałymi. Przedział mieści się od 0 do 6 – przy czym 0 oznacza brak szczelności, a 6 całkowitą szczelność. Druga cyfra to wskaźnik ochrony przed wilgocią i płynami. 

Jak wybrać eleganckie i dobrze dobrane lampy zewnętrzne?

Lampy zewnętrzne muszą być odpowiednio dopasowane wizualnie do stylu budynku. W przypadku obiektów o charakterze nowoczesnym, lepiej sprawdzą się lampy wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminiowe lampy w wersji anodowanej, które świetnie komponują się z nowoczesnymi formami geometrycznymi i prostymi kształtami. W przypadku tradycyjnych, klasycznych budynków, lepiej wybrać lampy ze złota lub miedzi, które świetnie komponują się z charakterem takiego obiektu.

Jeśli chcesz kupić lampy zewnętrzne, koniecznie odpowiedz na pytania dotyczące rozmiaru lampy. Szerokość lampy musi być dopasowana do grubości ściany, a długość lampy powinna być wybierana względem wysokości. Pamiętaj, że lampy nad drzwiami nie mogą być zbyt długie, ponieważ utrudniałyby one dostęp do drzwi.

 

Lampy zewnętrzne muszą być też dobrane do rozmiaru i kształtu Twojego domu. Musisz zwrócić uwagę na to, jakie źródła światła można zastosować do lamp zewnętrznych. W szczególności żarówki halogenowe i żarówki fluorescencyjne nie nadają się do stosowania w lampach nocnych. W przypadku lamp nocnych wybierz żarówki LED, które są bardziej wydajne i świecą jaśniej niż żarówki halogenowe lub fluorescencyjne.

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie lampy zewnętrzne będą prezentować się w sposób elegancki, zapewniając przy tym wysoki poziom niezawodności? Postaw na wysokojakościowe produkty od renomowanych producentów. Sklep internetowy z oświetleniem Studio Światła to miejsce, w którym czeka na Ciebie markowy asortyment w zróżnicowanym stylu. 

Potrzebujesz wsparcia zakupowego? Zespół specjalistów sklepu Studio Światła gwarantuje kompleksową pomoc przy wyborze odpowiednich komponentów i finalizacji zamówienia od A do Z. Nie czekaj i przekonaj się na własne oczy, że inwestycja w oświetlenie zewnętrzne nie musi być skomplikowana. 

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?