andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

sufit betonowy
Budownictwo

Betonowy sufit a niepowtarzalne wnętrze

Sufit wielu osobom wciąż kojarzy się z białą oraz płaską powierzchnią. Tymczasem współczesny design stawia na takie projektowanie, które zwraca na siebie uwagę poprzez najmniejsze detale. W ostatnim czasie bardzo modny jest sufit betonowy, który potrafi nadać każdemu pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny oraz indywidualny charakter.

Sufit betonowy a wyjątkowa aranżacja wnętrz

Dziś sufity mogą być wykonywane w przeróżny sposób. Ich wykończenie jest różnorodne i zależy od dostępności miejsca oraz charakteru wnętrza. Z nowoczesnym sufitem można zrobić znacznie więcej, niż tylko pomalować go białą farbą.

Poszczególni producenci projektując nowoczesne sufity zwracają bardzo dużą uwagę na wiszące lampy oraz żyrandole. Jeśli są one odpowiednio wyeksponowane, to wówczas sprawiają, że aranżacja pomieszczenia wygląda bardzo spójnie oraz jest bardziej przemyślana. W nowoczesnych wnętrach niezwykle elegancko prezentuje się sufit betonowy.

Betonowy sufit w nowoczesnym wnętrzu

Dziś betonowe sufity można spotkać w wielu nowocześnie urządzonych wnętrzach. Doskonale pasują one do wnętrz inspirowanych stylem loftowym. W skład gotowych mieszanek wchodzi mikro – cement z pomocą którego można stworzyć jednolitą powierzchnię imitującą beton. Możliwe jest również uzyskanie efektu betonowych płyt.

Betonowy sufit prezentuje się oryginalnie w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu. Charakteryzuje się on tym, że nigdy nie nudzi się domownikom oraz wygląda inaczej o każdej porze dnia. Pod koniec dnia, gdy światło zmienia kierunek padania, betonowy sufit wykonany z mikro – cementu pokazuje swoje drugie oblicze w całej okazałości. Potrafi on nadać każdemu wnętrzu wysublimowaną elegancję oraz niepowtarzalny wygląd.

Betonowy sufit a jego istotne zalety

Dziś na położenie betonowych sufitów decyduje się mnóstwo właścicieli nowoczesnych mieszkań. I nic w tym dziwnego, gdyż posiadają one mnóstwo zalet. Dostępne na rynku mieszanki betonowe charakteryzują się tym, że można je bardzo łatwo aplikować. Ponadto szybko się wiążą na różnorodnych podkładach. Można je z powodzeniem kłaść na płytach gipsowo – kartonowych, tynkach cementowych oraz gipsowych.
Poprzez stosowanie różnorodnych technik oraz nakładanie i mieszanie poszczególnych barwników można w łatwy sposób stworzyć bardzo ciekawe kombinacje wzorów.

Ogromną zaletą tworzywa z którego można wykonywać sufit betonowy jest również wodoodporność. Dzięki temu można je bezpiecznie stosować nawet pod prysznicem. Dołączony do mieszanki betonowej mikro – cement posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu doskonale zabezpiecza każdą powierzchnię przed rozwojem grzybów oraz pleśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.