Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród siatki na krety

Dlaczego warto skorzystać z siatki na krety?

Data publikacji 30 grudnia 2022

Mimo że krety budzą raczej pozytywne skojarzenia, to są raczej niepożądanymi gośćmi w ogrodzie. Krety potrafią znacząco uprzykrzyć życie właścicielom ogródków i trawników, a nawet doprowadzić do uszkodzenia zasianych roślin. Należy mieć na uwadze, że decydując się na trawnik, możemy spotkać się z problemem ze strony kretów, które skutecznie utrudnią utrzymanie ogrodu w należytym stanie. Mimo wielu metod walki z kretami obecnie coraz częściej jedynym skutecznym rozwiązaniem jest siatka przeciw kretom.

Jak działa siatka przeciw kretom?

Siatka przeciw kretom to swego rodzaju izolacja przeciw szkodnikom układana poziomo na głębokości około 10 cm pod trawnikiem. Dzięki zastosowaniu siatki krety mogą przemieszczać się pod nią, ale nie są w stanie wyjść na powierzchnie, tym samy ich obecność w naszym ogrodzie pozostanie niezauważona. Siatki na krety są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co zapobiega przegryzieniu przez krety. Kluczową cechą w funkcjonowaniu siatki jest wielkość oczek, zbyt duża średnica oczek nie będzie stanowić przeszkody dla kretów a zbyt mała może negatywnie wpłynąć na rośliny w ogrodzie. Przyjmuje się, że oczka siatki powinny mieć wymiar w przybliżeniu 12 mm x 15 mm.

Jak zamontować siatkę na krety?

Montaż siatki przeciwko kretom należy rozważyć już na samym początku gospodarowania przestrzeni pod trawnik. Siatka powinna być umieszczona około 10 cm pod powierzchnią trawnika, jeśli nie zrobimy tego przed zasianiem trawy, musimy liczyć się z koniecznością ściągnięcia warstwy ziemi. Siatka jest montowana do podłoża za pomocą metalowych lub plastikowych szpilek, które rozmieszcza się co około 1 metr. Przy montażu siatki należy pamiętać, że musi być ona rozkładana w taki sposób, żeby krawędzie siatki zachodziły na siebie, uniemożliwi to kretowi wykonania podkopu w miejscu łączeń. Po rozmieszczeniu siatki możemy w dowolny sposób zagospodarować przestrzeń ogrodu, sama siatka przeciw kretom nie wpływa na rosnące rośliny i kwiaty.

Zalety siatki przeciw kretom

Siatki przeciw kretom to jedyne rozwiązanie, które w stu procentach uwolni nas od kretów. Dzięki zastosowaniu siatki wykonanej z odpowiednich materiałów kret nie ma możliwości przegryzienia siatki, a odpowiednia wielkość oczek skutecznie uniemożliwia mu wyjście na powierzchnie. Dodatkowo siatka to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska, które w odróżnieniu od chemicznych preparatów przeciw kretom nie ingeruje w ekosystem ogrodu. Prawidłowo zamontowana siatka przeciw kretom nie spowolni rozwoju roślin i kwiatów zasianych w ogrodzie co pozwoli nam systematyczny rozwój ogrodu.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?