Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Big Bag

Jakie informacje można znaleźć na etykiecie pojemnika Big Bag?

Data publikacji 1 maja 2023


Worki typu Big Bag cieszą się ogromnym uznaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników. Duża pojemność, bezpieczeństwo i niezawodność, to ich największe atuty. Sprawdźmy, jakie informacje można znaleźć na etykietach tych opakowań i co chce przez nie powiedzieć nam producent Big Bagów.

Dlaczego Big Bagi? Oto 4 powody, dla których warto je wybrać!

Pojemniki Big Bag to zupełnie nowy standard w kontekście bezpiecznego przechowywania towarów. Jakie są ich największe zalety?

  • Opakowania Big Bag mają zróżnicowaną nośność. Jednorazowo mogą one zmieścić od 500 do nawet 2000 kg ładunku.

  • Big Bagi można dostosować do rodzaju i właściwości przewożonego ładunku. Z ich pomocą można transportować żywność, artykuły sypkie, produkty wymagające odpowiednich warunków higienicznych itd.

  • Opakowania Big Bag zapewniają maksimum ochrony przewożonemu asortymentowi. Jest on zabezpieczony przed opadami, niskimi temperaturami itd.

  • Dzięki kontenerom Big Bag ogranicza się straty powstające podczas przesypywania ładunków.

Big Bagi usprawniają proces logistyczny. Dzięki nim można przechowywać ładunek w sposób całkowicie bezstratny i co najważniejsze – bez ryzyka, że dłuższe magazynowanie wpłynie niekorzystnie na jego właściwości.

Co warto wiedzieć, inwestując w opakowania Big Bag?

Osoby wybierające opakowania Big Bag powinny dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją techniczną. Worki nadają się do transportowania materiałów sypkich, żywności, opału, towarów niebezpiecznych i asortymentu narażonego na oddziaływania elektrostatyczne.

Projektując Big Bagi, producent wypełnia etykietę produktową, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wyrobu. Jedną z nich jest współczynnik bezpieczeństwa SF. Jego wartość jest uzależniona od wyników testów na zrywanie. Zgodnie z obowiązującymi normami etykiety z symbolem:

  • SF 5:1 oznaczają, że worek o nośności 1000 kg wytrzymuje obciążenie wynoszące minimum 5000 kg i są przeznaczone do jednorazowego użytku,

  • SF 6:1 oznaczają, że worek może być używany wielokrotnie,

  • SF 8:1 oznaczają, że opakowanie Big Bag może być przeznaczone do wielokrotnego i intensywnego użytku.

Warto dodać, że w przypadku worków oznaczonych symbolem 8:1 producent Big Bagów dopuszcza możliwość ich naprawiania. Szycie i zabezpieczanie tych opakowań nie wpływa na osłabienie ich zewnętrznej struktury. Nawiasem mówiąc, są to worki spotykane dość rzadko.

Reasumując, Big Bagi to bardzo szeroka gama opakowań, dzięki którym można skutecznie zabezpieczyć przewożony i magazynowany ładunek niezależnie od jego właściwości.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?