Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo Osuszanie budynków

Osuszanie budynków – ceny, czas trwania, ciekawostki

Data publikacji 2 stycznia 2022

Problem wilgotnych ścian i pojawiającego się na nich grzyba dotyczy przede wszystkim starych budynków, jednak również mieszkańcy nowych lokali i domów nierzadko mają z nim do czynienia. Błędem jest zwlekanie z podjęciem decyzji o zdaniu się na usługi zajmujące się profesjonalnym osuszaniem obiektu, ponieważ wilgoć i pleśń będą się rozprzestrzeniać, co wiąże się z możliwym pogorszeniem stanu zdrowia osób, które w nim przebywają. Trzeba też pamiętać o tym, że im większy obszar potrzebuje osuszenia, tym większy koszt całego przedsięwzięcia.

Co trzeba wiedzieć na temat walki z wilgocią w budynkach?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że istnieją różne przyczyny wilgoci w budynkach i różne sposoby walki z nią. Zalecane jest podjęcie działań, czyli skontaktowanie się z firmą oferującą profesjonalne osuszanie ścian, od razu po zauważeniu niepokojących zacieków. Powodem do podjęcia współpracy z odpowiednimi specjalistami jest także awaria, której konsekwencją było zalanie ścian, sufitu lub podłogi, nie można też zwlekać z decyzją, gdy fundamenty budynku są zawilgocone.

Wilgoć może wnikać do domu na przykład wtedy, gdy izolacja jest wykonana nieprawidłowo, choć w niektórych starszych budynkach w ogóle jej nie ma. Pęknięta rura i zalanie są częstą przyczyną rozwoju grzyba w budynku, jednak wilgoć w domu czy mieszkaniu może też być spowodowana wodami gruntowymi. 

Co wpływa na cenę usługi osuszenia budynku?

Na koszt osuszenia budynku wpływa przede wszystkim stopień jego zawilgocenia. Ważne jest też, jaką grubość mają ściany i jaką konstrukcję ma sam budynek. Istotne okaże się także to, która technika osuszania zostanie zastosowana. Ceny usług są najniższe, jeśli wykorzystuje się tylko specjalne maszyny osuszające. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niekiedy konieczne jest inwazyjne osuszanie ścian, na przykład poprzez usuwanie ich fragmentów. Pamiętaj także, że czas trwania całego procesu może trwać kilka tygodni, co również wiąże się z kosztami.

Sprawdź, od czego jeszcze uzależniona jest cena usunięcia wilgoci z budynku: https://www.osuszarnia.pl/poradnik/osuszanie-budynkow-cennik-od-czego-zaleza-ceny-uslug/.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?