Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo szara elewacja

Szara elewacja budynku z dodatkiem drewna

Data publikacji 26 marca 2021

Dziś szary kolor jest bardzo modny. Na wielu posesjach można coraz częściej spotkać domy o szarych, pięknie prezentujących się elewacjach. Z pomocą tego uniwersalnego koloru można w bardzo ciekawy sposób wykończyć zarówno minimalistyczne domy w stylu stodoły, jak i fantazyjne wille. Szara elewacja z drewnem – jak to połączyć?

Zobacz także: https://www.andoor.pl/co-to-jest-elewacja-wentylowana/

Szara elewacja z drewnem

Szara elewacja charakteryzuje się tym, że jest bardzo uniwersalna. Nic zatem dziwnego, że jest ona powszechnie stosowana przy wykańczaniu zarówno nowych domów, jak i podczas odnawiania starych budynków.

Dziś w wielu katalogach można spotkać nowoczesne projekty domów o elewacjach w kolorze ciemnej szarości. Z kolei jaśniejsze odcienie doskonale prezentują się na klasycznych fasadach.

Szara elewacja bardzo ciekawie prezentuje się jeśli zostanie połączona z drewnem. Połączenie tej zimnej barwy z ciepłem, naturalnym kolorem drewna, doskonale sprawdza się w stylistyce skandynawskiej. Takie domy zawsze prezentują się bardzo efektownie oraz wzbudzają skojarzenia z przytulnym klimatem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nasza stodoła 🏡 (@domowa_stodola)

Pomysły na szarą elewację domu

Szara elewacja oraz brązowe okna drewniane – czy to to dobry wybór?

Jeśli elewacja zostanie wykonana w kolorze delikatnej szarości, to wówczas okna w kolorze brązu są doskonałym wyborem. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z intensywnością koloru fasady, gdyż brak odpowiedniego zrównoważenia jasnymi barwami może spowodować, że budynek będzie wyglądał mrocznie oraz bardzo ponuro. Jeśli elewacja jest w kolorze jasnej szarości, to wówczas dom nabiera jeszcze efektowniejszego wyglądu, jeśli będą znajdować się w brązowe drzwi. Wówczas to całość prezentuje się bardzo spójnie oraz elegancko.

Tynk modelowany a efektowne zdobienie szarej elewacji

Dla osób poszukujących tego stylowych oraz innowacyjnych rozwiązań polecane są tynki modelowane mocno przypominające efekt deski. Potrafią one doskonale imitować słoje drewna w wielu odcieniach. Nałożone na elewację powłoki charakteryzują się tym, że są bardzo trwałe oraz oczywiście odporne na działanie promieni słonecznych. Ponadto cechuje je ogromna odporność na zabrudzenia oraz na rozwój pleśni, grzybów.

Dzięki zastosowaniu tynku modelowanego, można z powodzeniem uzyskać na każdej elewacji efekt deski do złudzenia przypominającą naturalną.

Elewacja zdobiona szarym kamienieniem oraz elementami z drewna

Wielu osobom elewacje domów z elementami kamienia się ze stylem angielskim. Niemniej w połączeniu z drewnem zyskają one zupełnie inną jakość. Decydując się na połączenie szarego kamienia z ciepłym drewnem warto zawsze dobrze zastanowić się, które partie warto tak wykończyć, aby elewacja domu była spójna, elegancka oraz atrakcyjna dla ludzkiego oka.

Biało-szara elewacja z drewnem

Biało-szara elewacja z drewnem to świetna opcja na wykończenie domu. Drewno dodaje uroku i charakteru, a biały kolor sprawia, że całość wygląda elegancko i nowocześnie. Aby jeszcze bardziej podkreślić urodę tego połączenia, warto dodać do niego odpowiednie dodatki, takie jak kamień lub metal.

Jakich odcieni tych kolorów warto użyć? Zdecydowanie czysta biel z ciemnym odcieniem szarości i jasnym drewnem, sprawi, że Twój dom będzie wyglądał bardzo nowocześnie i z klasą!

Szara elewacja z szarym drewnem

Szara elewacja z szarym drewnem to dobry pomysł na wykończenie domu. Połączenie dwóch odcieni neutralnego koloru świetnie się prezentuje i stwarza elegancki, nowoczesny wygląd, a drewniany fasad to idealny wybór dla tych, którzy chcą uzyskać naturalny i spójny wygląd budynku

Szara elewacja z szarym drewnem

Podsumowanie

Elewacja szara z drewnem to obecnie jeden z najmodniejszych stylów. Łączy on w sobie prostotę i elegancję, a także jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Jest to idealny wybór dla osób, które lubią minimalizm i chcą, aby ich dom wyglądał nowocześnie.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?