andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

szara elewacja
Budownictwo

Szara elewacja budynku z dodatkiem drewna

Dziś szary kolor jest bardzo modny. Na wielu posesjach można coraz częściej spotkać domy o szarych, pięknie prezentujących się elewacjach. Z pomocą tego uniwersalnego koloru można w bardzo ciekawy sposób wykończyć zarówno minimalistyczne domy w stylu stodoły, jak i fantazyjne wille. Jak połączyć szarą elewację z drewnem?

Szara elewacja zdobiona drewnem

Szara elewacja charakteryzuje się tym, że jest bardzo uniwersalna. Nic zatem dziwnego, że jest ona powszechnie stosowana przy wykańczaniu zarówno nowych domów, jak i podczas odnawiania starych budynków.

Dziś w wielu katalogach można spotkać nowoczesne projekty domów o elewacjach w kolorze ciemnej szarości. Z kolei jaśniejsze odcienie doskonale prezentują się na klasycznych fasadach.

Szara elewacja bardzo ciekawie prezentuje się jeśli zostanie połączona z drewnem. Połączenie tej zimnej barwy z ciepłem, naturalnym kolorem drewna, doskonale sprawdza się w stylistyce skandynawskiej. Takie domy zawsze prezentują się bardzo efektownie oraz wzbudzają skojarzenia z przytulnym klimatem.

Szara elewacja oraz brązowe okna drewniane – czy to to dobry wybór?

Jeśli elewacja zostanie wykonana w kolorze delikatnej szarości, to wówczas okna w kolorze brązu są doskonałym wyborem. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z intensywnością koloru fasady, gdyż brak odpowiedniego zrównoważenia jasnymi barwami może spowodować, że budynek będzie wyglądał mrocznie oraz bardzo ponuro. Jeśli elewacja jest w kolorze jasnej szarości, to wówczas dom nabiera jeszcze efektowniejszego wyglądu, jeśli będą znajdować się w brązowe drzwi. Wówczas to całość prezentuje się bardzo spójnie oraz elegancko.

Tynk modelowany a efektowne zdobienie szarej elewacji

Dla osób poszukujących tego stylowych oraz innowacyjnych rozwiązań polecane są tynki modelowane mocno przypominające efekt deski. Potrafią one doskonale imitować słoje drewna w wielu odcieniach. Nałożone na elewację powłoki charakteryzują się tym, że są bardzo trwałe oraz odporne na działanie promieni słonecznych. Ponadto cechuje je ogromna odporność na zabrudzenia oraz na rozwój pleśni, grzybów.

Dzięki zastosowaniu tynku modelowanego, można z powodzeniem uzyskać na każdej elewacji efekt deski do złudzenia przypominającą naturalną.

Elewacja zdobiona szarym kamienieniem oraz elementami z drewna

Wielu osobom elewacje domów z elementami kamienia się ze stylem angielskim. Niemniej w połączeniu z drewnem zyskają one zupełnie inną jakość. Decydując się na połączenie szarego kamienia z ciepłym drewnem warto zawsze dobrze zastanowić się, które partie warto tak wykończyć, aby elewacja domu była spójna, elegancka oraz atrakcyjna dla ludzkiego oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.