andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

co na podłogę w garażu
Budownictwo Dom

Co na podłogę w garażu – płytki, gres czy żywica epoksydowa?

Posadzka w garażu musi być wytrzymała na obciążenia, łatwa do utrzymania w czystości, a także estetyczna. Wybór dostępnych podłóg nie jest mały. Jakie płytki do garażu będą idealne?

Żywica epoksydowa – czy to dobre rozwiązanie?

Zastanawiając się co na podłogę w garażu będzie odpowiednim rozwiązaniem warto pomyśleć o żywicy epoksydowej. Taka posadzka może być wylana zarówno na beton, jak i powierzchnie metalowe czy drewniane. Zaletą posadzki epoksydowej jest szeroka gama kolorystyczna. Warto o tym pamiętać, gdyż garaż również powinien być miejscem estetycznym. Żywica epoksydowa ma wiele zalet. Jest odporna na duże ciężary, uderzenia oraz ścieranie. Żywica epoksydowa radzi sobie bardzo dobrze z wilgocią, której można spodziewać się w okresie jesieni i zimy.

Ciekawym pomysłem są posadzki kwarcowe. Jest to żywica zawierająca piasek. Dzięki temu posadzka ma niejednolitą strukturę, będzie chropowata. Łatwiej uniknąć na niej pośliźnięcia. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by podłoga nie była zbyt chropowata, gdyż trudniej będzie usunąć z niej zabrudzenia.

Zobacz także: https://www.andoor.pl/czy-w-garazu-powinien-znajdowac-sie-odplyw-wody/

Jakie płytki do garażu?

Zastanawiając się co na podłogę do garażu będzie idealne nie można zapomnieć o płytkach. Mimo iż jest to miejsce, w którym nie spędzamy wiele czasu nie można potraktować go po macoszemu. Płytki do garażu powinny spełniać wiele warunków.

co na podłogę w garażu - płytki
Jakie płytki do garażu wybrać?

Wybierając płytki do garażu należy skoncentrować się na tych, które są odporne na uszkodzenia. Płytki będą pod bardzo dużym naciskiem. Koniecznie muszą to być płytki, których ścieralność jest określona symbolami PEI 3, PEI 4 lub PEI 5.

Należy również pamiętać, że płytki muszą być antypoślizgowe i odporne na mróz. Ważne jest również, by płytki było łatwo utrzymać w czystości. Trzeba pamiętać, że w garażu mogą pojawić się smary czy oleje.

Idealne płytki można umyć mopem z wodą i środkami czystości, które znajdziemy w każdym domu.

Wybierając kolorystykę płytek ceramicznych warto skoncentrować się na modelach, które nie są jednolite. Na takich płytkach widać nawet najdrobniejsze zabrudzenia. Płytki, które mają delikatne wzory są łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Zobacz także: https://www.andoor.pl/minimalne-wymiary-garazu/

Płytki do garażu czy może gres techniczny?

Gres techniczny jest bardzo odporny, dzięki temu idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których panują trudne warunki. Gres powstaje w temperaturze 1200 – 1300 º C. Dzięki temu zyskuje dużą odporność.

Gres techniczny jest twardy, wytrzymały i odporny na ścieranie. Dzięki czemu idealnie nadaje się do garażu. Jednocześnie łatwo można usunąć zabrudzenia, które pojawią się na podłodze.

Jak dbać o podłogę w garażu?

Garaż jest miejscem, w którym zabrudzenia pojawiają się bardzo szybko. Trzeba również pamiętać, że nie są to zabrudzenia łatwe do usunięcia. Tłuste plamy ze smarów oraz oleju to nie rzadkość w garażu.

Raz na jakiś czas należy garaż dobrze wyczyścić ze wszystkich plam. Zwykłe mycie mopem nie wystarczy. Do czyszczenia powierzchni garażu najlepiej jest wykorzystać specjalne środki chemiczne, które usuną tłuste plamy. Warto również wykorzystać myjki parowe, które ułatwia pracę.\