Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo domy modułowe całoroczne pod klucz

Czy warto postawić na domy całoroczne modułowe?

Data publikacji 19 listopada 2022

Domy całoroczne modułowe to typ konstrukcji, który cechuje się krótkim czasem jego powstawania. W Polsce takie budynki są coraz popularniejsze. Warto dowiedzieć się, jaka jest ich cena.

Z tego artykułu dowiesz się o tym:

  • Dlaczego domy modułowe całoroczne są popularne?
  • Czy warto postawić na domy całoroczne modułowe?
  • Fińskie domy modułowe ceny

Domy modułowe całoroczne pod klucz – dlaczego są popularne?

Okazuje się, że dzięki gotowym prefabrykatom, które są już przygotowanymi do montażu modułami konstrukcji, dom nie potrzebuje budowy od podstaw, a tylko połączenia elementów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na budowę domu modułowego. Takich budynków pojawia się w Europie coraz więcej, także w Polsce. Warto wiedzieć, że montaż takiego domu letniskowego bez przeszkód można zrealizować w tydzień, później zostaje jedynie kwestia wykończenia. Dobrze dodać, że bardziej zaawansowane konstrukcje, czyli te do zamieszkania przez cały rok, wymagają nieco więcej czasu. Może to potrwać bowiem ponad 2 miesiące. Jednak w porównaniu z domem budowanym klasycznie jest to bardzo krótki czas. Standardowe domy budowane są w czasie około dwunastu miesięcy.

Domy całoroczne modułowe – czy warto?

Warto zauważyć, że kiedyś domy modułowe kojarzono głównie z kontenerem do mieszkania. Obecnie sytuacja dość znacznie się zmieniła. Na rynku oferowane są innowacyjne rozwiązania, które wyglądem są zbliżone do klasycznego domu jednorodzinnego. Okazuje się, że zaletą domów modułowych całorocznych jest też brak oddziaływania pogody na budowę, co jest bardzo istotne dla wielu ludzi. Co więcej, standardowe domy muszą być budowane w określonych okresach. Jest tak, ponieważ temperatura ma spore znaczenie dla schnących materiałów.

Nie każdy wie o tym, że w Internecie można natknąć się na termin ,,fińskie” bądź ,,skandynawskie domy”. Oba wyrażenia stosuje się zamiennie. Tego typu budynku mieszkalne tworzy się ze skandynawskiego drewna świerkowego. Mowa tutaj o drzewach, które cechują się wysokim stopniem wytrzymałości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że klimat skandynawski powoduje, iż świerk z tych rejonów jest o wiele twardszy, a ponadto ma zdecydowanie lepsze właściwości. Warto też wiedzieć, że domy modułowe skandynawskie cechują się lepszą odpornością na wilgoć, ogień, warunki pogodowe, a ponadto na przenikanie ciepła niż inne domy zrobione z drewna.

Fińskie domy modułowe ceny

Fińskie domy modułowe coraz chętniej buduje się również w Polsce. Dla niektórych inwestorów spore znaczenie ma to, że takie budynki są ekologiczne. Jest tak, ponieważ produkuje się je z ograniczoną ilością chemikaliów, a samo drewno jest pozyskiwane przede wszystkim ze zrównoważonych gospodarstw leśnych, co jest bardzo istotne dla wielu osób. Okazuje się, że wysoka jakość wynika nie tylko z dobrej jakości drewna, ale też z dokładnych oraz precyzyjnych procesów tworzenia modułów w fabrykach znajdujących się w krajach skandynawskich. Cena domu modułowego fińskiego nie jest niższa niż w przypadku klasycznego, jednakże dobre właściwości izolacyjne pozwolą w przyszłości zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie, co jest bardzo ważne w czasach europejskiego kryzysu energetycznego.

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?