andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

zakup mieszkania na firmę
Nieruchomości

Jak wygląda zakup mieszkania na firmę?

Spośród wielu metod na to, aby dobrze zainwestować posiadane środki finansowe, nieruchomości są jednym z najbardziej popularnych wyborów od wielu lat. Kupując mieszkania zawsze można mieć tę pewność, że pieniądze zostały wydane na coś, czego wartość pozostanie wysoka bez względu na zmieniające się trendy na rynku. Oprócz tego zawsze można czerpać zyski z takiej inwestycji – chociażby poprzez wynajem.

Czy tylko osoba prywatna może kupić mieszkanie?

Zdecydowana większość transakcji, jakie dotyczą zakupu mieszkań na rynku polskim, jest inicjowana przez osoby prywatne. Wielu ludzi kupuje mieszkanie zarówno do swojego własnego użytku, jak i po to, aby zarabiać na wynajmie. Jednakże rzadko kto pamięta, że nieruchomości można nabyć także w inny sposób. Zakup mieszkania na firmę jest bowiem jak najbardziej możliwy i niesie ze sobą wiele atrakcyjnych warunków. Pod wieloma względami, jest to korzystniejsza opcja niż kupowanie jako osoba prywatna. Dlatego też jeżeli ktoś ma ochotę inwestować w rynek nieruchomości i jest właścicielem firmy, na pewno powinien rozważyć zakup mieszkania na swoją firmę. W wielu przypadkach może ono służyć jako świetny lokal użytkowy. Wtedy to odchodzą wydatki związane z wynajmowaniem przestrzeni do prowadzenia swojej działalności gospodarczej.

Zakup mieszkania na firmę – czy warto?

Zakup mieszkania na firmę jest bardzo atrakcyjną opcją dla każdego, kto jest gotowy na większe inwestycje. Oznacza to jednak potrzebę posiadania stabilnej sytuacji finansowej, dlatego też nie każda działalność gospodarcza jest w stanie udźwignąć tego typu zobowiązanie. Jednakże zakup ten to metoda na amortyzację. Inwestycja ta może być rozliczona jako koszt prowadzenia działalności, co automatycznie zmniejsza podatek jaki należy zapłacić. Opcja ta jest dostępna także gdy zakup mieszkania na firmę dokonuje się poprzez kredyt hipoteczny. Na dodatek odliczyć można także pieniądze, jakie wydaje się na wyposażenie lub potencjalny remont zakupionego lokalu. Podatek gruntowy i podatek od nieruchomości również należą wtedy do kosztów prowadzenia działalności. Zatem, jak widać, zakup mieszkania na firmę daje dużo możliwości do manewrowania między podatkami. Oprócz tego zapewnia, że firma zawsze ma lokal użytkowy z którego może korzystać. Często też mieszkanie kupione na firmę może być po prostu użyte do wynajmu dla innych firm. Zatem opcji jest bardzo wiele, a każda z nich udowadnia, że kupowanie nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej to świetny pomysł.