andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

telefon na abonament
Dom

Jaki telefon w 2021?

Każdy z nas posiada smartfon lub telefon komórkowy. W obecnych czasach nie da się na dobrą sprawę funkcjonować bez posiadania telefonu komórkowego, konta w banku oraz samochodu. Te trzy elementy są już na nas niemal wymuszane przez społeczeństwo w jakim żyjemy. Nie dziwi więc, że przypadki osób bez telefonów komórkowych czy kont bankowych, to przypadki jednostkowe i incydentalne w skali całej Polski.

Oczywiście telefon komórkowy nie jest urządzeniem, które będziemy mieć na wieki. Podobnie jak wymieniamy co cztery czy pięć lat nasz samochód na nowszy model, tak samo robimy również ze smartfonami, ale oczywiście z częstszym natężeniem. Przeciętny użytkownik smartfonu w Polsce wymienia go średnio co dwa lata. Oczywiście znajdziemy dużo odstępstw od tej normy. Najwięksi fani mobilnych technologii i trendów, których stać na częste i drogie zakupy, potrafią wymieniać swój telefon komórkowy co pięć czy sześć miesięcy. Osoby mniej zamożne lub takie, które nie lubią częstych zmian (np. osoby starsze) wymieniają z kolei swoje telefony co około trzy, czasem nawet cztery lata.

Jaki telefon wybrać przy okazji zmiany smartfonu na nowszy model? Pierwszą sprawą nad którą powinniśmy się zastanowić jest to, czy chcemy kupić telefon na abonament w jednym z licznych pakietów któregoś z operatorów komórkowych, czy też chcemy zakupić telefon w całości za gotówkę, a następnie wybrać dla niego taki plan taryfowy, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał.

Osoby mniej zamożne częściej decydują się na telefony w abonamencie, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu mogą otrzymać już pierwszego dnia abonamentu swój wymarzony smartfon za symboliczną złotówkę. Nikt nie zwraca jednak uwagi na subtelny fakt, że telefon w takim abonamencie kosztuje sumarycznie po dwóch latach płacenia abonamentu więcej niż gdyby był kupiony w całości za gotówkę. Osoby, które dysponują większą ilością pieniędzy kupują najczęściej nowe smartfony za gotówkę. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kupienia używanego smartfonu. Pozwala to też na niewiązanie się żadnymi umowami na dłuższe okresy czasu.

Ile kosztują obecnie smartfony? Ceny w 2021 roku są bardzo zróżnicowane i zaczynają się już od 300 złotych. Od około tysiąca złotych możemy mówić już o telefonach z średniej półki cenowej. Są to najczęściej smartfony z ekranami super amoled, 6-8 gb pamięci ram oraz aparatami z optyczną stabilizacją obrazu. Najdroższe smartfony potrafią kosztować 3-4 tysiące złotych. Cechuje je wysoka jakość wykonania i ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości.

mobileman.pl