andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

ręcznie robione ozdoby świąteczne diy
Wnętrze

Najlepsze ręcznie robione ozdoby świąteczne DIY

Według wielu osób podstawową zaletą, którą mają dekoracje świąteczne samodzielnie zrobione, jest ich przede wszystkim funkcja scalająca. Jak się okazuje, ozdoby na święta Bożego Narodzenia ręcznie wykonane to idealna okazja na wspólną zabawę z pociechami. Jest to też świetnie spędzony czas w gronie osób najbliższych. Ozdoby świąteczne ręcznie robione to bardzo szybki sposób na wystrojenie swojego mieszkania na święta Bożego Narodzenia. Istnieje wiele ciekawych ozdób świątecznych. Większość z nich można zrobić samemu.

Ozdoby świąteczne DIY

Ręcznie robione ozdoby świąteczne DIY to takie, które można zrobić samemu w domu. Przeważnie stosuje się do tego celu kilka produktów oraz akcesoriów, które znajdują się pod ręką. Można też przygotować ręcznie dekoracje bożonarodzeniowe, kupując wcześniej wszelkie niezbędne komponenty. Warto zaznaczyć, że ozdoby na święta ręcznie robione często przybierają różnorodne formy, dlatego to od nas zależne jest to, co do ich wykonania zastosujemy. Wiele osób zastanawia się, z czego je wykonać. Można je zrobić praktycznie z wszystkiego, jeżeli tylko będziemy mieli na nie pomysł. Żeby stworzyć naturalne, pachnące własnoręcznie robione dekoracje na święta Bożego Narodzenia, warto skorzystać z zasobów swojej własnej kuchni. Idealnie powinny sprawdzić się suszone plastry pomarańczy, cytryn, laski cynamonu, a ponadto gwiazdki anyżu. Jeżeli wykorzystuje się te produkty, można bardzo łatwo zyskać łatwy przepis na dekoracje na Boże Narodzenie ręcznie robione. Trzeba wiedzieć o tym, że ozdoby gwiazdkowe samodzielnie wykonywane nierzadko wykorzystują też na przykład makaron. Okazuje się, że choinka z makaronu to bardzo popularny pomysł na samodzielnie robione ozdoby świąteczne DIY.

Jak zrobić ozdoby choinkowe z ciasteczek?

Ręczne ozdoby świąteczne DIY to idealna okazja na to, żeby zaangażować dzieci oraz dorosłych. Jeśli uwielbiacie piec ciasteczka, a Wasze dzieci chętnie wspomagają Was w kuchni, to przygotowanie poniższej ozdoby nie powinno sprawić Wam żadnych trudności. Wykonajcie ciasteczka zgodnie z Waszym sprawdzonym przepisem, a następnie ozdóbcie je lukrem o różnych kolorach. Upewnijcie się jednak, że przed upieczeniem ciasteczek zrobiliście w nich małą dziurkę. Przeciągnijcie przez nią sznureczek, a następnie zawieście swoje piękne wypieki na choince bożonarodzeniowej.ozdoby świąteczne diy

Świecznik z bombek

Świecznik bożonarodzeniowy DIY z bombek to wyjątkowo elegancki i fascynujący dodatek, prawda? To jedno z najłatwiejszych do wykonania ozdób świątecznych. Wystarczy posiadanie fragmentu gąbki florystycznej, świecy, zestawu bombek choinkowych o różnych rozmiarach (szklanych lub plastikowych) oraz pistoletu do kleju na gorąco. Przygotuj podstawę dla świecy, wycinając kawałek gąbki florystycznej w formie walca z wertepem pośrodku przeznaczonym na umieszczenie świecy. Następnie, zaczynając od tej podstawy, używaj gorącego kleju do przylepienia bombek, łącząc różne kolory, rozmiary i rodzaje wykończeń (np. błyszczące z matowymi lub brokatowymi). Po zasłonięciu gąbkowej podstawy, wystarczy tylko umieścić świecę i gotowe!

Ozdoby z papieru

Śnieżynka to prosty, lecz uroczy sposób na ozdobienie choinki. Gwiazdki z papieru w trójwymiarowej formie stanowią eleganckie uzupełnienie bożonarodzeniowego drzewka. Przygotuj dwie małe kartki w formie kwadratów, a następnie złoż je dwukrotnie po przekątnej, tworząc trójkąty. Kilka nacięć wystarczy, aby po rozłożeniu kartek pojawiły się śnieżynki. Teraz sklej wewnętrzne elementy w centrum gwiazdki i połącz obie karty. Nie zapomnij przygotować mniejszej wersji dla choinki!

Wianuszki z żywych roślin

Marzysz o oryginalnym sposobie udekorowania okien w domu na święta Bożego Narodzenia? Postaw na urok niewielkich wianuszków, które, rozwieszone w każdym oknie, będą zachwycać zarówno domowników, jak i przechodniów. Co będzie Ci potrzebne? Grube druty, delikatny drucik florystyczny lub nitka, gałązki drzew iglastych, takich jak świerk, sosna, jodła, tuja, jałowiec, bądź liściastych, na przykład jemioła, bukszpan, ostrokrzew, gorący klej. Do ozdoby możesz wybrać owoce dzikiej róży lub głogu, kokardę, szyszki, anyż i laski cynamonu, suszone plastry pomarańczy. Z drutu stwórz małe koło, do którego przymocuj niewielkie gałązki iglaków. Następnie przyklej do tej bazy ozdoby za pomocą gorącego kleju. Wianek zawieś w oknie na cienkiej linki lub wstążce.

ozdoby świąteczne diy