andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

ukryta garderoba w sypialni
Wnętrze

Ukryta garderoba w sypialni – sprawdzony sposób na oryginalną aranżację

Urządzenie stylowej i praktycznej sypialni wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich elementów aranżacji. Podczas urządzania sypialnianej przestrzeni warto mieć na uwadze nie tylko estetykę, ale także i funkcjonalność wybieranych rozwiązań. Być może ukryta garderoba w sypialni będzie jednym z tych rozwiązań, które trafi w Twój gust – przekonaj się sam!

Z tego artykułu dowiesz się o:

  • urządzanie sypialni – o czym pamiętać?
  • ukryta garderoba w sypialni – sprawdzony sposób
  • mała garderoba w sypialni – jak urządzić?

Urządzanie sypialni – o czym pamiętać?

Urządzanie nowoczesnej sypialni warto rozpocząć od przygotowania dokładnego planu. Warto pamiętać o tym, że projekt sypialni powinien uwzględniać kwestie takie jak powierzchnia czy ustawność aranżowanego pomieszczenia. Co więcej podczas urządzania funkcjonalnej i stylowej sypialni koniecznie należy zwrócić uwagę na dokładne dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji. Meble i dodatki umieszczone w sypialni powinny tworzyć harmonijną całość.

W sypialni niezwykle ważną rolę odgrywa także kwestia doboru idealnego pokrycia podłogowego. Warto pamiętać o tym, że w sypialni najlepiej sprawdzą się panele wykonane z trwałego drewna, dobrym pomysłem okaże się także zastosowanie miękkiej i przyjemnej w dotyku wykładziny podłogowej. Kolejną ważną sprawą okaże się dobór odpowiedniego oświetlenia. W sypialni najlepiej sprawdzi się delikatnie rozproszone światło, o ciepłej lub neutralnej barwie.

Ukryta garderoba w sypialni – sprawdzony sposób na ciekawą aranżację

Ukryta garderoba w sypialni to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Odpowiednio zaaranżowana garderoba pomaga nie tylko w sprawnym zorganizowaniu przestrzeni, ale staje się także oryginalnym elementem aranżacyjnym.

Warto pamiętać o tym, że mała, odpowiednio ukryta garderoba w sypialni sprawdzi się nawet w przypadku niewielkich pomieszczeń. Urządzenie przytulnej garderoby to idealne rozwiązanie dla mało ustawnych przestrzeni o ograniczonym metrażu, w których nie ma miejsca na tradycyjną szafę.

Urządzając ukrytą garderobę w sypialni koniecznie należy zadbać o wydzielenie wystarczającej ilości miejsca. W przypadku garderoby przeznaczonej dla jednej osoby minimalny metraż powinien wynosić około 4 m2. W sypialnianej garderobie nie powinno zabraknąć lustra oraz wygodnych półek i wieszaków, umożliwiających wygodne przechowywanie ubrań. Przy mniejszych pomieszczeń doskonałym pomysłem może okazać się zagospodarowanie nieużywanej wnęki ściennej. Mała garderoba w sypialni odseparowana efektownymi drzwiczkami to jeden z najlepszych sposobów na oryginalne i praktyczne zaaranżowanie sypialni.

ukryta garderoba w sypialni

Mała garderoba w sypialni – jak urządzić?

Urządzenie małej garderoby w sypialni warto rozpocząć od stworzenia szczegółowego planu zagospodarowania dostępnej przestrzeni – nie można zapominać o tym, że niewielki metraż narzuca sporo ograniczeń, podczas urządzania małej garderoby należy wykazać się więc sporą kreatywnością.

W małej sypialnianej garderobie doskonale sprawdzą się miedzy innymi wygodne i pojemne półki przymocowane bezpośrednio do ściany, dobrym rozwiązaniem może okazać się także umieszczenie w garderobie praktycznego wieszaka, który umożliwi łatwe przechowywanie ubrań. Podczas urządzania małej garderoby w sypialni warto zadbać również o odpowiednie odseparowanie aranżowanej przestrzeni – w przypadku małych garderób doskonale sprawdzą się między innymi wygodne drzwi przesuwne oraz oryginalnie zdobione zasłony.