andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

wiosenne kompozycje kwiatowe w donicach
Ogród

Jak wykonać wiosenne kompozycje kwiatowe w donicach?

Wiosna to najpiękniejsza pora roku podczas której przyroda budzi się do życia. Nic zatem dziwnego, że jest ona uwielbiana przez te osoby, które lubią kwiaty. Zanim zakwitną one w ogrodzie warto zrobić urocze, wiosenne kompozycje kwiatowe w donicach. Nastrojowe, barwne oraz wesołe kwiaty w doniczkach pięknie prezentują się, jeśli zostaną ustawione na balkonie, trasie czy tuż przy wejściu do domu.

Jakie kwiaty wybrać na kompozycje w doniczkach?

Wiele osób często zastanawia się jakie wybrać kwiaty, aby w wyjątkowy sposób przyozdobić swój taras czy balkon. Dobrym pomysłem jest wybór takich kwiatów, które w naturalnym procesie wegetacji pojawiają się w okresie wiosennym.

Bluszcz, stokrotki, pierwiosnki, prymule czy krokusy to kwiaty idealne na kompozycje w donicach. Ich zaletą jest to, że są odporne na niekorzystne warunki pogodowe w postaci niskich temperatur, zatem są sprawdzoną ozdobą w okresie wczesnej wiosny.

Typowo wiosenne kwiaty doskonale sprawdzają się w kompozycjach wykonanych w donicach. Jest to znacznie bezpieczniejszy sposób, niż sadzenie ich na grządkach. Po zimie gleba w wielu miejscach jest bowiem jeszcze zmrożona. Donice są zatem sprawdzonym patentem, a zwłaszcza wówczas, gdy jest w nich dużo przestrzeni. Oprócz sezonowych kwiatów warto do wiosennej kompozycji dodać takie kwiaty, które dłużej w nich postoją.

Wiosenne kompozycje kwiatowe w donicach

Wiele miłośniczek kwiatów wiosenne kompozycje kwiatowe w donicach wykonuje już przed Wielkanocą. W okresie wczesnej wiosny warto pokusić się o wykonanie kompozycji kwiatowej w doniczce z kolorowych pierwiosnków, tulipanów oraz hiacyntów. Można dodać do niej też bratki. Jeśli wybierzemy soczyste kolory, to wówczas sprawimy, że na naszym balkonie czy tarasie będzie panował bardzo radosny oraz przyjemny klimat.

Wiosenne kompozycje nie tylko w donicach

Doniczki to nie jedyne pojemniki, w których można wykonać przepiękne, wiosenne kompozycje kwiatowe. Barwne kwiaty doskonale prezentują się także wówczas, gdy zostaną posadzone do wiklinowych koszyczków, blaszanych osłonek, a nawet do domowych naczyń typu dzbanuszki oraz miseczki. Taką kompozycję można umieścić na parapecie w salonie czy w innym pomieszczeniu.

Wybierając kwiaty na kompozycję warto zawsze kierować się własnym gustem. ich kolory w dużej mierze wpływają nie tylko na wystrój domu, lecz także na dobre samopoczucie domowników. Słoneczne barwy, takie jak żółte, pomarańczowe czy czerwone zawsze przywracają energię potrzebną do działania. Z kolei kwiaty o zimnych barwach takich jak: biel czy błękit uspokoją oraz dodają wielu wnętrzom mnóstwo elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.