Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak wybrać idealny stolik kempingowy do ogrodu?

Data publikacji 23 maja 2022


Wybierając się na kemping lub pod namiot warto zaopatrzyć się w funkcjonalny stolik kempingowy, przy którym cała rodzina wygodnie spożyje każdy posiłek. Ponadto taki stolik świetnie się sprawdzi również w ogrodzie i na działce, ponieważ jest lekki oraz poręczny. A na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, wybierając idealny stolik kempingowy do ogrodu?

Wielkość stołu

Zastanawiając się, jaki stolik kempingowy będzie najlepszy, w pierwszej kolejności należy określić liczbę osób, jaka no co dzień będzie z niego korzystać. W sklepach branżowych można znaleźć stoliki na 4,6 lub 8 osób w zależności od indywidualnych potrzeb. Ponadto stoły turystyczne mogą się odznaczać różnym kształtem i wysokością, a wiele modeli jest sprzedawanych w komplecie z krzesłami. Ważne, aby wybierać składane meble, które będzie można łatwo schować w trakcie deszczu lub schować do domu po skończonym posiłku. Poza tym dobry stolik kempingowy powinien być również poręczny, dlatego niektóre modele wyposażone są w specjalne rączki oraz pokrowce, by jeszcze lepiej zabezpieczyć składany stolik podczas przenoszenia go z miejsca na miejsce.

Materiał wykonania i kolor

Nowoczesne stoliki kempingowe wykonuje się z połączenia różnych materiałów takich jak stal, drewno, aluminium i żywica. Tak zaprojektowana konstrukcja charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na wilgoć, deszcz oraz niskie temperatury. Dodatkowo poszczególne elementy stolika turystycznego muszą być zabezpieczone przed powstawaniem rdzy i nie powinny się odkształcać pod wpływem wilgoci. Idealny stolik kempingowy musi również pięknie się prezentować, dlatego warto wybierać meble w żywych kolorach typu niebieski, czerwony, żółty lub zielony. Ciekawą alternatywą będą także drewniane lub materiałowe blaty, które świetnie się sprawdzą podczas letniego grilla.

Dodatkowe wyposażenie

Współczesne stoliki kempingowe mogą być wyposażone w dodatkowe szafki, siatki lub inne niewielkie półki zrobione z materiału. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w pojemnikach znajdujących się pod blatem można przechowywać kubki, garnki, sztućce czy miski. W takim wypadku to istotne, aby stolik kempingowy postawić na w miarę równym i stabilnym podłożu oraz zawsze przed użyciem trzeba też sprawdzić, ile wynosi maksymalne obciążenie danego modelu.

Stolik kempingowy do zadań specjalnych

Dobrej jakości stolik kempingowy może posłużyć nie tylko do spożywania posiłków, ale i także do gry w karty, oglądania filmów czy gotowania. Ważne, by po każdym użyciu delikatnie przetrzeć blat i nie zostawiać niezabezpieczonego stołu na zewnątrz. Konstrukcja stołu jest dosyć lekka, dlatego taki mebel z łatwością mógłby zostać przewrócony przez wiatr wraz ze znajdującymi się na nim naczyniami. Wobec czego należy zawsze posprzątać stół i schować go do środka przed udaniem się na nocny spoczynek.

Podsumowując, idealny stolik kempingowy powinien być dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb danej rodziny. Nie bez znaczenia będzie również materiał, z jakiego wykonano stolik oraz sposób jego pielęgnacji. Ponadto dobry stolik kempingowy musi mieć prostą konstrukcję, aby można go było szybko złożyć i rozłożyć.

 

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?