andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

jak zrobić doniczkę
Dom Ogród

Jak zrobić doniczkę DIY?

Rośliny pasują do każdego mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że będą wyglądały dużo ładniej, gdy znajdą się w doniczce, która będzie wyglądała estetycznie, a może zaskakująco. Dowiedz się, jak zrobić doniczkę na kwiaty, by pasowała do mieszkania nowoczesnego, boho lub vintage?

Z jakich materiałów można zrobić doniczkę na kwiaty?

Zastanawiając się z czego zrobić doniczkę nie można zapomnieć oczywiście o drewnie, które jest materiałem idealnie wpisującym się w styl skandynawski, boho czy vintage. Doniczkę drewnianą można wykonać z listewek, które będą pocięte na równe kawałki. Listewki łączymy ze sobą przy pomocy wkrętarki. Doniczka może być prostokątna lub kwadratowa – to zależy od potrzeb, jakie mamy.

Zobacz także: https://www.andoor.pl/jak-wykonac-wiosenne-kompozycje-kwiatowe-w-donicach/

Zastanawiając się jak zrobić doniczkę drewnianą, która będzie pasowała do mieszkania vintage lub boho z pewnością warto wykorzystać pieniek drzewa. Wiele takich pieńków znajdzie się na każdej działce. Pieniek, który jest w środku pusty wystarczy uzupełnić ziemią i posadzić w nim kwiaty. Pieniek, który nadal ma wypełnienie należy w pierwszej kolejności wyczyścić. Można do tego użyć tokarki, która ułatwi pracę.

Jak zrobić doniczkę z cementu i szmaty?

Doniczki z cementu są w ostatnim czasie bardzo popularne. Nie ma się czemu dziwić! Są łatwe do zrobienia, interesujące i na pewno zaskakujące.

Wykonanie doniczki z cementu i szmaty nie jest trudne. Sposób na przygotowanie takiej doniczki krok po kroku wygląda następująco:

  1. Wystarczy tylko wykorzystać stary ręcznik, który następnie należy nałożyć na doniczkę tak, by od razu określić wielkość naszej nowej, cementowej donicy. Całą konstrukcję należy ustawić tak, by rogi ręcznika nie dotykały podłoża.
  2. Cement należy wymieszać z wodą. Ważne, by uzyskać taką konsystencję, by nie spływała z ręcznika. Następnie ręcznik dokładnie namaczamy w cemencie. Nadmiar należy wykręcić, by nie kapało z ręcznika.
  3. Tak przygotowany ręcznik trzeba ułożyć na wcześniej przygotowanej konstrukcji. Będzie on wysychał około 24 godzin. Oczywiście czas wysychania jest uzależniony od grubości ręcznika.
  4. Na koniec należy delikatnie ręcznik zdjąć z doniczki. Doniczkę trzeba oczywiście zagruntować, by nie wnikała w nią woda.

Jak zrobić betonową doniczkę na kwiaty o geometrycznych kształtach?

Doniczka wykonana z ręcznika jest z pewnością bardzo zaskakująca. Jej kształt idealnie wpisze się w styl boho czy vintage. Chcąc zrobić doniczkę do mieszkania nowoczesnego warto postawić na geometryczne kształty. Nowoczesny styl lubi prostą formę.

Zastanawiając się jak zrobić doniczkę z cementu w pierwszej kolejności trzeba wybrać jej kształt. Formę może stanowić każdy plastikowy przedmiot. Małe doniczki na kaktusy można wykonać w kubeczkach po jogurcie. Do większych, okrągłych doniczek można wykorzystać miski. Ciekawie będą również wyglądały doniczki, które powstaną w formie po butelkach od napoju. Żłobienia będą dodatkową dekoracją.

Warto pamiętać, że chcąc ułatwić sobie wyjęcie gotowej doniczki można natłuścić formę. Można do tego użyć jakiegokolwiek oleju.

Kolejnym ważnym elementem jest mocne zamocowanie doniczki w środku, dzięki której powstanie otwór na doniczkę. Najczęściej trzeba ja mocno przykleić, gdyż beton będzie wypychał doniczkę i powstały otwór może być zbyt mały.

Z czego zrobić doniczki diy? Z muszelek!

Jak zrobić doniczkę na kwiaty z muszelek? To bardzo proste! Jedyne czego potrzebujesz to oczywiście muszelki, klej (najlepiej na gorąco) oraz doniczkę. Posiadając te 3 elementy wystarczy przykleić blisko siebie muszelki na doniczce. To tyle! Można cieszyć się unikatową dekoracją rośliny w domu.

Pobierz kod osadzania

Jak zrobić doniczkę na kwiaty? Ze swetra!

Dziwisz się widząc zestawienie doniczki ze swetrem? Nie martw się! Już tłumaczę, o co chodzi. Wycięcie rękawa swetra oraz nałożenie go na doniczkę potrafi zdziałać cuda we wnętrzu. Sprawia to, że od razu staje się ono ciepłe i przytulne. Takie efekty, a wystarczy tylko jeden stary ciuch!

A Ty, z czego zrobisz doniczkę diy?