Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo Osuszanie budynków w Gdyni

Osuszanie budynków w Gdyni – jak znaleźć specjalistę?

Data publikacji 3 lutego 2022

Problemu budynku z wilgocią budowlaną, zalania w wyniku awarii u sąsiada czy podwyższonego poziomu wód gruntowych niestety trudno uniknąć. Na pomoc mieszkańcom Gdyni i innych, pobliskich miast przychodzi wiele wyspecjalizowanych w osuszaniu budynków podmiotów. Gdzie znaleźć kompetentnego w tym zakresie fachowca?

Jak wygląda osuszanie budynków? 3 kroki

Osuszanie budynków przez wyspecjalizowany w tym zakresie podmiot jest banalnie proste. Wystarczy, że osoba czy firma, którą dotknęło to nieszczęście, zakręci zawór wody i wyłączy zasilanie prądu – to pierwszy krok tego procesu. Drugi to wykonanie telefonu do specjalistów w osuszaniu. Niektóre, działające w tym obszarze podmioty, przyjadą nawet tego samego dnia – warto szukać firm z możliwie jak najkrótszym czasem realizacji. Trzeci i zarazem ostatni krok to właściwe osuszanie. Eksperci w tym zakresie przygotowują dodatkowo pełną dokumentację, którą należy przedstawić ubezpieczycielowi, by móc ubiegać się o ewentualne odszkodowanie za poniesione straty.

Jakiej firmy szukać? Lista pożądanych cech

Problem z zalanym przez sąsiada mieszkaniem czy wnętrza z nieszczelnymi oknami lub drzwiami to codzienność wielu Polaków. Osuszanie budynków – Gdynia, Gdańsk, Sopot – to obszary, na terenie których wiele wyspecjalizowanych w tym zakresie podmiotów oferuje swoje usługi. Którą firmę spośród wielu konkurencyjnych wybrać? Warto szukać podmiotu, który:

  • ma krótkie terminy realizacji usługi – najlepiej jeszcze tego samego dnia,
  • oferuje osuszanie z różnych przyczyn: wilgoci budowlanej, jak również spowodowanej zalaniem czy innymi czynnikami zewnętrznymi,
  • ma kompleksową ofertę, skierowaną zarówno do klientów prywatnych i indywidualnych, jak i firm, deweloperów, zarządców budynków, 
  • gwarantuje bezpłatną ekspertyzę i oszacowanie zawilgocenia pomieszczenia lub całego budynku,
  • działa skutecznie, zapewniając całkowite wysuszenie zalanego obiektu,
  • pomaga w uzyskaniu odszkodowania oraz rozliczaniu szkód z ubezpieczycielem, 
  • bezpłatnie dojedzie do klienta,
  • wykonuje pomiar zawilgocenia pomieszczenia,
  • dopasowuje do potrzeb i poziomu zawilgocenia odpowiednie urządzenia, które zużywają minimum prądu, 
  • raportuje swoje działania, a także to, ile zużył energii elektrycznej. 

Gdzie znaleźć specjalistę od osuszania budynków w Trójmieście? 

Jak w przypadku większości specjalistycznych usług, także ekspertów od osuszania budynków najłatwiej i najszybciej można znaleźć przez internet. Dobrze działa też system poleceń – zadowoleni klienci indywidualni lub firmy rekomendują innym znajomym usługi danego podmiotu. Warto szukać firmy, która realizuje szeroki zakres usług: osuszanie po zalaniach, osuszanie z wilgoci budowlanej, osuszanie podposadzkowe, a także wynajem osuszaczy. Na terenie Trójmiasta i całego województwa pomorskiego takim podmiotem jest Osuszarnia z Gdańska. 

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?