andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

Traktor ogrodowy
Ogród

Traktor ogrodowy, robot koszący, kosiarki akumulatorowe- co wybrać?

Traktor ogrodowy, robot koszący, kosiarki akumulatorowe- co wybrać? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które chcą zadbać o swój ogród. Nic dziwnego- nie każdy przecież wie jakie narzędzie będzie najbardziej odpowiednie. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym potrzebom, a co za tym idzie pokazać wam, czym charakteryzują się wszystkie trzy urządzenia. Dzięki nam dowiecie się, które jest dla was najbardziej odpowiednie.

Traktor ogrodowy

To rozwiązanie może być dobrym pomysłem, jeżeli mamy duży ogród, gdzie po pierwsze jest wysiana trawa, po drugie możemy spokojnie manewrować naszym traktorem. Plusem tego rozwiązania jest to, że traktor ogrodowy najczęściej posiada opcję zbierania skoszonej trawy, dzięki czemu nie musimy ręcznie jej grabić, a co za tym idzie, oszczędzamy czas i siły. Wadą jest to, że jak już wcześniej wspomnieliśmy, traktor musi mieć gdzie manewrować, oraz zajmuje sporo miejsca na przykład w garażu.

Robot koszący

To rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które lubią wygodę lub nowinki elektroniczne. Wystarczy, że odpowiednio zaprogramujemy naszego robota, a ten sam skosi naszą trawę. Nie musimy przy tym obawiać się, że robot nie poradzi sobie z różnego rodzaju przeszkodami. Dzięki wbudowanym czujnikom jest on w stanie bez problemu ominąć przeszkodę. Ponadto oferują one szereg innych funkcji, takich jak, chociażby ustanowienie harmonogramu koszenia. Obecnie większość tego typu urządzeń jest obsługiwana z poziomu smartfona za pomocą specjalnie przeznaczonej aplikacji, dzięki czemu mamy gwarancję wygody. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że robot może nie poradzić sobie z wysoka trawą, oraz różnego rodzaju zagłębieniami.

Kosiarki akumulatorowe

Jest to wciąż najbardziej popularne urządzenie, jeżeli chodzi o koszenie trawy. Dzięki swojej prostocie jest ono wytrzymałe, a duży akumulator zapewnia długi czas pracy. Doskonale poradzi sobie ono jednakowo z nieco wyższą trawą, różnego rodzaju zakamarkami, oraz nierównościami terenu. Zaletą jest także to, że nawet jeżeli akumulator się rozładuje, to bez większego problemu możemy go szybko i sprawnie naładować. Rozwiązanie to ma jednak również i swoje wady, a mianowicie po pierwsze musimy cały czas chodzić i po prostu pchać naszą kosiarkę, oraz odpowiednio nią manewrować. Kolejną wadą jest również to, że mimo wszystko niektóre fragmenty trawnika musimy poprawić, gdyż kosiarka po prostu fizycznie ich nie dosięgnie.

Czym należy kierować się przy zakupie tego typu urządzeń?

Przede wszystkim musimy dokładnie określić, jakie mamy potrzeby, a następnie jakimi dysponujemy funduszami. Nie warto przy tym kupować najtańszym będących na rynku modeli, ponieważ może okazać się, że ich jakość będzie niska, a co za tym idzie, na przykład będą się one często psuły. Doskonałym przykładem jakości sprzedawanych przez siebie urządzeń jest tutaj firma Stiga, która oferuje wysokiej klasy sprzęt w stosunkowo przystępnych cenach, oraz ma dużo punktów oferujących naprawy gwarancyjne. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest określenie, jaki sprzęt będzie nam potrzebny już w momencie planowania naszego ogrodu, dzięki czemu unikniemy różnego rodzaju niepotrzebnych, a co za tym idzie kosztownych wydatków związanych między innymi z naprawą uszkodzonego przez nas sprzętu. Natomiast jeżeli nie wiemy jaki sprzęt będzie dla nas najbardziej odpowiedni, to warto skorzystać z pomocy odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, którzy dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu pomogą dobrać nam odpowiedni dla nas sprzęt.