andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

zakup mieszkania od dewelopera
Nieruchomości

Zakup mieszkania od dewelopera – wady i zalety

Kupno mieszkania to poważna inwestycja. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy korzystniejszy jest zakup mieszkania od dewelopera czy z rynku wtórnego. Jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań?

Funkcjonalna przestrzeń

Wybierając nowe gospodarstwo domowe trzeba skoncentrować się na znalezieniu lokalu, który będzie praktyczny i funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę, że każda rodzina ma inne wymagania.

Zakup mieszkania od dewelopera daje możliwość samodzielnej aranżacji przestrzeni zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jest to niezmiernie ważne, gdyż inwestor ma wpływ na ilość pomieszczeń, ich wielkość oraz rozkład. Innego mieszkania będzie poszukiwała dwójka młodych ludzi, a zupełnie inne potrzeby ma rodzina z dziećmi. Każda z tych potrzeb może zostać spełniona.

Nowoczesne rozwiązania

Kupno mieszkania to również konieczność utrzymania nieruchomości. Bardzo często inwestorzy zapominają o tym koncentrując się wyłącznie na wyglądzie mieszkania. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Zakup mieszkania od dewelopera to szansa na zamieszkanie w budynku, który jest funkcjonalny i nowoczesny. Bardzo ważne są rozwiązanie, które mają wpływ na wysokość opłat eksploatacyjnych. Budynki, które są ocieplone, generują mniejsze koszty ogrzewania lokalu.

Warto pamiętać, że zakup mieszkania z rynku wtórnego jest jednoznaczny z partycypowaniem w kosztach remontów. Starsze osiedla bardzo często są od lat nieremontowane. Ocieplenie, odmalowanie budynku to duże koszty, które wpływają na wysokość funduszu remontowego. Nowe budynki jeszcze przez wiele lat nie będą wymagały dużych i kosztownych remontów. Zobacz podstawy prawne dotyczące kupna nieruchomości.

Pełna infrastruktura

Kupując wymarzone M, należy zwrócić uwagę nie tylko na mieszkanie, ale również na okolicę, w której się znajduje.

Zakup mieszkania od dewelopera to możliwość zamieszkania w zielonej okolicy, która posiada pełną infrastrukturę. Przedszkole dla dzieci, szkoła, restauracje czy klub fitness bardzo często od razu powstają na nowych osiedlach. Dzięki temu bez problemu można spędzać czas wolny. Nie ma potrzeby za każdym razem udawać się do centrum.

Warto również pamiętać, że bardzo ważne jest miejsce parkingowe. Na osiedlach, na których znajdują się starsze budynki bardzo często brakuje miejsc, gdzie można zostawić samochód. Osiedla nie zostały zaprojektowane tak, by pomieścić tak znaczną ilość samochodów. Zaparkowanie auta potrafi być bardzo uciążliwe.

Warto pamiętać, że zakup mieszkania od dewelopera wiąże się również z pewnymi utrudnieniami. Można mieć pewność, że przez najbliższe miesiące zawsze w pobliżu sąsiad będzie remontował swoje ukochane M. Jest to dosyć kłopotliwe, ale niestety nieuniknione.

Zobacz też: Mieszkania i Domy Poznań – przewodnik po rynku nieruchomości