Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom szklarnia

Dlaczego warto mieć szklarnię ogrodową?

Data publikacji 31 maja 2023


Własny skrawek zieleni to coś, o czym marzy wiele osób. W zależności od upodobań naturalna przestrzeń wokół domu może zostać zagospodarowana na wiele sposobów. W niektórych przypadkach warto postawić na przydomowy plac zabaw, innym razem dobrym wyjściem będzie urokliwy zagajnik. Istnieje jednak rozwiązanie jak najbardziej uniwersalne, które może dać sporo pożytku wszystkim domownikom. Mowa o własnej szklarni ogrodowej, dzięki której uzyskamy pyszne i dorodne warzywa. Dlaczego jeszcze warto ją mieć?

Dlaczego szklarnie z aluminium są warte uwagi?

Szklarnia ogrodowa to konstrukcja pozwalająca na stworzenie optymalnych warunków wzrostowych dla roślin. Dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów, takich jak szkło lub tworzywo sztuczne, szklarnie ogrodowe zapewniają roślinom odpowiednią ilość światła słonecznego. Uprawy możesz rozpocząć już na początku wiosny i kontynuować je do późnej jesieni. Aluminiowe szklarnie ogrodowe doskonale chronią rośliny przed chłodniejszymi temperaturami, pozwalając im rozwijać się nawet w okresie, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Co istotne, cieplarki z aluminium posiadają bardzo mocną konstrukcję, która nie jest wrażliwa nawet na bardzo intensywne podmuchy wiatru. Szklarnia do ogrodu, wykonana w takiej technologii, jest w stanie wytrzymywać duże obciążenia, dzięki czemu jest obiektem mogącym pozostawać na zewnątrz przez cały rok.

  1. Aluminiowe szklarnie ogrodowe są arcyodporne i wytrzymałe.
  2. Szklarnia ze stelażem aluminiowym posiada duże walory estetyczne.
  3. Szklarni nie trzeba składać, dzięki czemu może pozostawać na zewnątrz przez cały rok.

Szklarnia ogrodowa – co można w niej uprawiać?

W szklarni można posadzić nie tylko popularne sadzonki w postaci ogórków, pomidorów czy fasoli. Dzięki dużej przestrzeni wewnętrznej cieplarka może być znakomitym miejscem na uprawę wielu rodzajów przepysznych warzyw, takich jak szpinaku, sałaty, bakłażanów czy papryki. Oprócz tego wnętrze szklarni ogrodowej jest idealnym środowiskiem dla rozwoju wszelkiej maści kwiatów, w tym oczywiście tulipanów i róż. Miłośnicy aromatycznych przypraw mogą z kolei postawić na uprawę ziół, w tym również tych o prozdrowotnych cechach. Jeśli nie mamy pomysłu jak zagospodarować resztę przestrzeni, ciekawym pomysłem jest także umieszczenie w cieplarce roślin ozdobnych, które mogą rosnąć przez cały rok. Możesz posadzić begonie, pelargonie, fiołki afrykańskie, sukulenty, storczyki czy bromelie. Katalog propozycji jest oczywiście otwarty. Szklarnia z aluminium może być świetną inwestycją. Dzięki niej możesz cieszyć się bogactwem natury przez cały rok i podziwiać piękno roślin, które sam hodujesz.

Zobacz też: Jakie korzyści dla upraw wynikają ze ściółkowania gleby?

Redakcja andoor.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?