andoor.pl

andoor.pl – dom, remont, wnętrze

jakie płytki do łazienki
Budownictwo Dom Remont

Jakie płytki do łazienki będą idealne?

Łazienka to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim funkcjonalne, co nie znaczy, że nie powinno być eleganckie i estetyczne. Wybór płytek do łazienki jest bardzo duży, ale również trudny. Jakie płytki do łazienki wybrać, by była praktyczna i piękna?

Małe czy duże?

Analizując jakie płytki do łazienki wybrać w pierwszej chwili zastanawiamy się nad formatem kafli. Przyjęło się, że do małej łazienki należy wybierać małe płytki. Jedynie do dużych łazienek i pokoi kąpielowych pasują płytki wielkoformatowe. Nie do końca jest to prawdą! Płytki o większym formacie sprawdzą się również w małej łazience. Muszą jednak spełniać kilka warunków.

Duże płytki należy tak układać, by było jak najmniej cięć. Ważne jest również, by cięcia były po obu stronach symetryczne. Jeżeli z jednej strony łazienka będzie wykończona dużymi kawałkami płytek, a po przeciwnej stronie będą małe płytki symetria pomieszczenia będzie zaburzona.

Decydując się na duże płytki koniecznie należy wykonać małą fugę. Dzięki temu podłoga będzie stanowiła jednolitą taflę.

Zobacz także: https://www.andoor.pl/jak-przyciemnic-fuge-by-choc-troche-odnowic-lazienke/

Jak wybrać kolor płytek?

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem jest kolor płytek jaki zostanie wykorzystany w łazience. Tu również mamy pewne stereotypowe przekonania.

Często mówi się, że należy unikać ciemnych kolorów w małych pomieszczeniach. To jest prawda! Czarne, granatowe czy ciemnozielone płytki w całej łazience zmniejszą optycznie pomieszczenie.

Zastanawiając się jakie płytki do łazienki wybrać warto pamiętać o bieli, która jest już klasycznym rozwiązaniem. Jest to kolor, który od lat jest modny i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Warto pamiętać, że cała łazienka w białych kafelkach może wydawać się nudna. Dodatkiem, który ożywi łazienkę będą kafle w kolorze drewna czy innym mocnym kolorze. Osoby, które lubią kontrastowe połączenia mogą pozwolić sobie na mozaikę z czarnych i białych kafli. Takie rozwiązanie zawsze będzie eleganckie i interesujące.

Jak układać płytki w łazience?

Wybór płytek do łazienki to tylko jedno z zagadnień. Bardzo ważny jest również sposób ich ułożenia. To właśnie dzięki niemu z prostych i standardowych kafelków można wyczarować piękną i niebanalną łazienkę.

Zastanawiając się jakie płytki do łazienki wybrać warto postawić na klasyczne połączenia kolorystyczne. Remont łazienki jest dużym kosztem dlatego warto zrobić go tak, by łazienka zachwycała nas przynajmniej przez kilka lat.

jakie płytki do łazienki

Układając płytki w łazience warto na podłodze ułożyć jaśniejsze kafelki. Dzięki temu optycznie powiększymy przestrzeń łazienki. Koniecznie trzeba pamiętać, że w małej łazience ciemne kafelki mogą stanowić tylko dodatek. Nie mogą być głównym kolorem.

Układając kafelki w łazience nie trzeba ich montować do samego sufitu. Można w górnej części ściany wykorzystać inne rozwiązania. Dzięki temu łazienka będzie wydawała się ciekawsza.

Analizując jakie kafelki do łazienki będą najlepsze koniecznie trzeba pamiętać, że łazienka musi być pomieszczeniem bardzo czystym, wręcz sterylnym. Warto wybrać kafelki, które będą łatwe do utrzymania w czystości.